środa, 20 lutego 2008

Champions League: Środa 20:45 - Lyon vs Man. Utd.


20 lutego (środa) o godz. 20:45 na Stade Gerland Czerwone Diabły podejmią Olympique Lyon w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Ryan Giggs jest na prostej drodze do rozegrania swojego setnego meczu w ramach Ligi Mistrzów w barwach Manchesteru United. Sir Alex Ferguson dał mu odpocząć w sobotę, kiedy to czerwone Diabły zmierzyły się z Arsenalem, miażdżąc rywala 4-0.

Cristiano Ronaldo, który ostatnio walczył z wirusem, doszedł już do siebie i jest w stu procentach gotowy na jutrzejszy mecz.

Jedynymi graczami, którzy nie znajdą się w składzie na starcie z Lyonem są Gary Neville i Mikael Silvestre, od długiego już czasu leczący kontuzje.

Także gracze Olympique Lyon odpoczęli w ten weekend i do składu najprawdopodobniej wrócą napastnicy- Fred i Karim Benzema. Ostatnim, jak coraz częściej podaje prasa, poważnie interesuje się Manchester.

Boss Manchesteru SAF przed meczem:

"Dostaliśmy najtrudniejszych rywali spośród drużyn na które mogliśmy trafić, ale myślę że możemy przejść przez to zwycięsko."

"Lyon wygrywał ich ligę przez ostatnie sześć lat, w tym sezonie też są na szczycie wiec spodziewam się twardej gry."

"Porażka z Milanem w zeszłym sezonie zabolała nas, ale tym razem mamy większe szanse."


Kadra na jutrzejsze spotkanie:
Manchester United: Van der Sar, Evra, Hargreaves, Ferdinand, Brown, Ronaldo, Anderson, Saha, Rooney, Giggs, Park, Vidic, Carrick, Nani, Scholes, Pique, O'Shea, Fletcher, Simpson, Kuszczak, Tevez, Eagles.
Statystyki:

Manchester United i Olympique Lyon spotkali się tylko raz w europejskich pucharach. Było to w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2004-2005. Pierwszy mecz, rozegrany we Francji zakończył się wynikiem 2-2 Na Old Traffort górą byli gospodarze, wygrywając 2-1.
Sześciu piłkarzy Lyonu z tamtego okresu, ma szanse na występ w jutrzejszym spotkaniu- Gregory Coupet, Anthony Reveillere, Cris, Juninho Pernambucano, Sidney Govou i Hatem Ben Arfa.

W Manchesterze występuje do teraz aż 10 piłkarzy, którzy grali w tamtych meczach- Michael Silvestre, Wes Brown, Rio Ferdinand, John O'Shea, Gary Neville, Ryan Giggs, Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Wayne Rooney i Darren Fletcher.

Osiągnięcia w europejskich pucharach:

Najlepszy występ Lyonu przypadł na sezon 1963-64. Gracze z Francji dotarli wtedy do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów. Mistrzowie Francji dotarli też trzy razy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w sezonach 2003-04, 2004-05 i 2005-06. W ostatnim sezonie Lyonowi nie udało awansować do najlepszej szesnastki.

Manchester United w swojej historii trzy razy sięgnął po wygraną w europejskich pucharach. Było to w sezonie 1967-68, 1990-91 i 1998-99.

Aktualna europejska forma:

Olympique Lyon jest niepokonany od trzech meczy Ligi Mistrzów.
Manchester nie przegrał od ostatnich sześciu meczy i razem z Chelsea i Barceloną nie zaznał jeszcze w tym sezonie porażki..
Gracze:

Sebastien Squillaci i Remy Vercoutre nie opuścili żadnej minuty dotychczasowych sześciu meczy LM. We wszystkich meczach wystąpili też Juninho Pernambucano, Hatem Ben Arfa , Sidney Govou, Kim Kallstrom Kim i Reveillere.

Jeśli Ryan Giggs wystąpi w jutrzejszym meczu, będzie to jego setny występ w Lidze Mistrzów. Walijczyk zadebiutował w tych rozgrywkach w meczu Czerwonych Diabłów przeciwko IFK Gothenburg 14 września 1994 roku.

Najlepszym strzelcem tegorocznej edycji LM jest jak dotąd Cristiano Ronaldo, który strzelił już pięć goli. Nie jest on jednak samodzielnym liderem ponieważ taką samą ilością strzelonych bramek może pochwalić się Zlatan Ibrahimovic.

Nani jest jedynym graczem United, który wystąpił we wszystkich sześciu meczach LM w tym sezonie.
Inne fakty:

Manchester United zajmuje obecnie drugie miejsce w Premiere Ligue, tuż za Arsenalem Londyn, do którego traci pięć punktów.

Olympique Lyon uległ 0-1 drużynie Le Mans w sobotnim meczu Ligue 1. Drużyna Alaina Perrina przewodzi w tabeli pierwszej ligi z przewagą jednego punktu nad Girondins Bordeaux.

Wyniki Champions League ze wtorku...


Wczoraj odbyły się cztery spotkania Ligi Mistrzów. Dużym zaskoczeniem była wygrana Romy z Realem Madryt 2-1, również zaskoczeniem był bezbramkowy remis Olympiakosu z ekipą prowadząną przez Avrama Granta.

Liverpool zwyciężył na własnym stadionie 2-0 z Interem po bramach Kuyta, oraz Gerrarda, również na włanym stadionie Schalke pokonało 1-0 FC Porto.

Oto wyniki wczorajszych spotkań Ligi Mistrzów:

Roma [2 - 1] Real Madrid
[0 - 1] Raul
[1 - 1] D. Pizarro
[2 - 1] A.F.A. Mancini
Liverpool [2 - 0] Inter Milan
[1 - 0] D. Kuyt
[2-0] S. Gerrard
Olympiakos Piraeus [0 - 0] Chelsea
Schalke [1 - 0] FC Porto
[1 - 0] K. Kuranyi

Ferguson o setnym występie Giggsa.



Menedżer Manchesteru United pochwalił swojego piłkarza nazywając go piłkarzem doskonałym.Przypomnijmy że Ryan już w tą środę zagra swój setny występ w lidze mistrzów.Boss bardzo chwalił swojego zawodnika-weterana.

Mimo 34 lat Giggs jest doskonałym piłkarzem i daje rade w każdym meczu MU.Fergie przypomina że bardzo mała grupa osiągnęła tą granice 100 meczy w lidze mistrzów,a są to Paolo Maldini, Roberto Carlos, Oliver Kahn, Raul, Luis Figo, David Beckham i Clarence Seedorf.

Ferguson dodał że z jego wyczynu dumny jest cały Manchester United.

Evra : To będzie ciężki mecz.


Obrońca Czerwonych Diabłów powiedział iż nie wolno lekceważyć rywali w środowym meczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów.Uważa że Lyon nie ma nic do stracenia więc będzie walczył,przypomnijmy że grają również na własnym stadionie.

Francuz przypomina że nie trzeba brać pod uwagę ich porażki z 0-1 z Le Mans w lidze. Zawodnik United zapewnia że Lyon będzie innym zespołem ponieważ podejmuje jednego z faworytów tych rozgrywek Manchester United i właściwie nie ma nic do stracenia.

Obrońca United dodaje że drużyny które dotarły do drugiej rundy w Lidze Mistrzów i zdobyły mistrzostwo Francji aż sześć razy z rzędu nie trzeba lekceważyć.

"Jestem pewnien, że to bardzo ciężki mecz."

wtorek, 19 lutego 2008

Fergie o jutrzejszym meczu...


Sir Alex Ferguson na dzisiejszej konferencji prasowej wypowiedział się na temat jutrzejszego starcia z Olimpique Lyon w Lidze Mistrzów.

Szkot przyznał, że nie przejmuje się szokującą porażką mistrza Francji z Le Mans w ostatniej kolejce Lique 1 i uważa, że United czeka naprawdę trudna przeprawa.

"Czerwone Diabły" przyjadą na Stade de Gerland podbudowane zwycięstwem nad Arsenalem w 1/8 finału FA Cup, ale Ferguson podkreśla, że tamto spotkanie to już przeszłość.

"Widziałem parę urywków z mecz Olimpique z Le Mans, takich, które były nam potrzebne. Oczywiście dla Lyonu było to ogromne rozczarowanie, jednak widziałem ich potyczkę z Sochaux i wiemy, że będzie to wielki mecz dla obu drużyn" - powiedział Sir Alex

"Zapowiada się trudne spotkania, ale myślę, że zarówno atmosfera, jak i boisko są dobre, więc wierze, że to będzie naprawdę fantastyczny pojedynek"

"Nie rozmawialiśmy z piłkarzami o mecz z Arsenalem, ponieważ jutro mamy ważne spotkanie. To normalne. Nie patrzymy do tyłu, tylko do przodu. Dzisiaj dzień jest zwykły, jutro będzie wielki" - zakończył Ferguson.

Mecz Olimpique Lyon - Manchester United rozpocznie się o godzinie 20:45.

Duff : Będzie lepiej!


Skrzydłowy zawodnik drużyny Newcastle United - minowicie Damien Duff - twierdzi iż ostatni wynik z Manchesterem United będzie motywacją dla niego i dla jego zespołu w następnym meczu ligowym 23 lutego o 18:15 na St'James Park.
"Wiemy, że poprzedni mecz z United był totalną klapą." - zaczął Duff.
"Ale też jednocześnie wiemy, że ostatni wynik będzie dla nas motywacją do zrewanżowania się w następnym spotkaniu. W poprzednim meczu po pierwszej połowie było zero do zera. Taki wynik z Manchesterem United uszczęśliwiłby większość zespołów w Premiership. A potem wszyscy wiemy co się stało. Wbili nam sześć bramek chodź ostatnia Carlosa Teveza nie powinna wpaść ale to większej różnicy i tak by nie robiło. Lecz myślę, że w następnym spotkaniu odgryziemy się za tą porażkę. Nie mówię tu o zwycięstwie, ale chcemy je zdobyć lecz jeśli będziemy bardziej realistami to przynajmniej będzie nas stać na remis."
"Będziemy walczyć i to chciałbym zapowiedzieć Manchesterowi United. Nie pozwolimy się pokonać tak łatwo jak wtedy i będziemy starali się być co najmniej trudnym rywalem." - zakończył.

Bardzo mało prawdopodobne jest aby 23 lutego Newcastle wygrało z Manchesterem United. Ale wszystko w piłce nożnej może się stać.

Juninho:Inter i Manchester to najlepsze drużyny w Europie!


Już jutro Olympique Lyon zmierzy się z Manchesterem United w ramach 1/8 finału LM. Gwiazda Lyonu - Juninho ,już teraz chwali swoich rywali.

31-letni Brazylijczyk powiedział ,że razem z Interem Mediolan ,Mistrzowie Anglii to najlepszy zespół Starego Kontynentu. Mimo to ,Juninho twierdzi ,że nie należy przekreślać szans jego drużyny.

"Manchester United to najlepsza drużyna w Europie ,razem z Interem. W sobotnim meczu z Arsenalem ponownie udowodnili swoje umiejętności" - powiedział Juninho.

"To bardzo ważny i trudny dwumecz. Ciężko pracowaliśmy na awans do najlepszej 16. Dlatego nie zamierzamy odpuszczać"

"Postaramy się o korzystny wynik w pierwszym meczu ,a w rewanżu o zwycięstwo"

"Mamy zespół ,który jest w stanie powalczyć z każdym"

Należy jednak stwierdzić ,że United to lepsza drużyna ,która ma więcej indywidualności niż zespół Lyonu.

Lecz kilku zawodników United zmaga się z urazami. Inter dysponuje szerszą ławką niż drużyna Mistrza Anglii. Sytuacja kadrowa Realu Madryt i Barcelony również wygląda lepiej.