sobota, 23 lutego 2008

Pogrom nad srokami!


Manchester United pewnie pokonał na St. James' Park Newcastle United 5:1. Strzelcami byli: Wayne Rooney x2, Cristiano Ronaldo x2, honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Abdoulaye Faye, a strzelanie zakończył Louis Saha.

Wielkim zaskoczeniem bło to, iż od pierwszych minut zagrał Darren Fletcher, również od pierwszych minut zagrał Luis Nani. A na ławe rezerwowych zasiadł Paul Scholes, Anderson O'Shea, Louis Saha i Tomasz Kuszczak.

Od początku gospodarze ruszili z groźnymi atakami, lecz pewnie w obronie grali nasi.

Bardzo łatwo dla ekipy sir Alexa było przedrzeć się przez pole karne. Już w drugiej minucie Ronaldo podał do Naniego na lewe skrzydło, lecz ten prubując dośrodkować w pole karne został zablokowany.

W 5 minucie było bardzo groźnie, kiedy przez pole karne Diabłów łatwo przedarł się Owen, lecz uderzył obok bramki Edwina.

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego był bardzo wyrównany. Lecz w 25 minucie bramkę dla Manchesteru strzelił Wayne Rooney. Ronaldo ładnie przedarł się lweą stroną boiska i dośrodkował piłkę do Wazzy, któremu nie pozostało nic innemu jak tylko skierować ją do siatki.

Tuż po bramce Roo gospodarze zaatakowali bramkę van der Sara, i w 28 minucie padł rzut rożny dla Srok. chwilę później padł kolejny korner dla Newcastle, lecz za drugą próbą piłkę złapał VDS, w jej wyprowadzeniu z pola karnego przeszkadzał Faye i został urkarany żółtą kartką.

Kiedy nadeszła 45 minuta padł kolejny gol dla Manchesteru. Tym razem piłkę do siatki wpakował Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystując podanie Carricka.

Kilka minut po tym golu albiter zakończył pierwszą częśc spotkania.

Po rozpoczęciu II połowy Tevez wywalczył aut. W 54 minucie bardzo blisko strzelenia bramki był Duff, którego strzał pięknie obronił VDS.

Dwie minuty później mieliśmy 3-0! Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dostał długa piłkę od obrońców i przy jej przyjmowaniu upadł. Po chwili jednak podniósł się z murawy i otzymał kolejne podanie, tym razem od Fletchera. Znalazł się wtedy sam na sam z bramkarzem i pewnie zdobył gola.

Kiedy nadeszła 72 minuta gry żółtą kartkę za faul na Carricku obejrzał Butt. A dwie minuty po tym faulu honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Andy Faye.

Lecz to było niepotrzebne! to tylko zdenerwowano graczy United. W 81 minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Wayne Rooney. Wazza oddał piękny strzął z 20 metrów.

To nie był koniec strzelania, ponieważ w 90 minucie piłkę do siatki wpakował Louis Saha. Piłkę od obrońców Srok odebrał Rooney, każdy myślał, że Wazza będzie chciał strzelić hat-tricka, lecz ten podął piłkę do Sahy, który wykończył tą akcję bramką.

Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ekipa sir Alexa Fergusona pewnie pokonała Newcastle United 5-1!

Newcastle United 1-5 Manchester United:

Bramki: Abdoulaye Diagne-Faye (78.) - Wayne Rooney (25., 80.), Cristiano Ronaldo (44., 56.), Louis Saha (90.)

Żółte kartki: Charles N'Zogbia 27', Abdoulaye Faye, 30'Michael Owen, 35'Nicky Butt 74'.

Składy obu drużyn:

Newcastle United: Given (Harper 46.) - Beye, Taylor, Faye, N'Zogbia - Milner (Geremi 83.), Butt, Barton (Carroll 61.), Duff - Smith, Owen.

Ławka: Cacapa, Ameobi.

Manchester United: van der Sar - Brown, Vidic (Scholes 74.), Ferdinand, Evra (O'Shea 46.) - Ronaldo (Saha 67.), Carrick, Fletcher, Nani - Rooney, Tevez.

Ławka: Kuszczak, Anderson.

Źródła info z meczu Manchester Utd. vs Necastle Utd.


Telewizja CANAL+SPORT o 18:10 pokazuje mecz LIVE.

Link do relacji radia internetowego LIVE iGol FM : Tutaj


Link do relacji internetowej LIVE : Tutaj

Link do relacji SMS LIVE : Tutaj

Zapraszam! :-)

Manchester United vs Newcastle United


Już dziś o godz. 18:15 drużyna Newcastle United podejmie na własnym stadionie drużynę Manchesteru United.
Czy czeka nas zatem powtórka ze stycznia ?

W pamięci zawodników i kibiców obu drużyn pozostaje styczniowe zwycięstwo United 6-0 nad ekipą "Srok". Dla zawodników Newcastle ,ta myśl może stać się źródłem dodatkowej motywacji ,jak i obaw przed spotkaniem.

Kevin Keegan pozostaje w trudnej sytuacji ,ponieważ jego zespół nie wygrał od 15 grudnia ubiegłego roku. Od tamtej pory "Sroki" zdobyły zaledwie 3 punkty spośród dwudziestu siedmiu możliwych do zdobycia.

Jest to bardzo trudny okres dla drużyny Keegana. Klub być może zmieni właściciela ,dlatego może to być zarówno najlepszy jak i najgorszy moment na potyczkę Newcastle z drużyną Sir Alexa.

Mimo trudnej sytuacji Kevin Keegan wierzy ,że jego podopieczni mogą w dzisiejszym meczu pokonać ekipę gości.

"Oni są w świetnej formie ,my nie - dlatego możemy sprawić ogromną niespodziankę" - powiedział 'KK'.

Ekipa Alexa Fergusona powraca do rozgrywek ligowych ,po meczach w FA Cup i Lidze Mistrzów.

Celem nr 1 "Diabłów" jest teraz walka o tytuł mistrzowski z Arsenalem. Ostatnie ligowe spotkanie przyniosło ogromne rozczarowanie zarówno zawodników ,jak i kibiców. United przegrali derby Manchesteru 1-2.

"Nasza pozycja w lidze jest dobra. Jestem pewien ,że Arsenal jeszcze w niejednym meczu straci punkty ,ponieważ mają przed sobą kilka trudnych spotkań" - powiedział SAF.

Fergie wypowiedział się również na temat ostatniej ligowej potyczki pomiędzy zespołami ManU i Newcastle: "Ten wynik nie jest gwarancją zwycięstwa. Musimy podejść do meczu bardzo skoncentrowani ,ponieważ Newcastle to dobra drużyna"
Meczowe fakty:

Newcastle

Do zespołu po zawieszeniu powraca N'Zogbia. Po powrocie z PNA ,w meczu może wystąpić także Geremi.

Z pewnością na boisku nie zobaczymy Obafemi Martinsa ,który skręcił kostkę. Do składu prawdopodobnie wróci Shay Given.

Jeżeli Steve Harper zagra dziś przeciwko United ,będzie to jego 100. występ w koszulce "Srok".

Forma:

09 luty Newcastle vs Aston Villa (W) Porażka 4-1

03 luty Newcastle vs Middlesbrough (D) Remis 1 –1

29 styczeń Newcastle vs Arsenal (W) Porażka 3 –0

26 styczeń Newcastle vs Arsenal (W) Porażka 3 –0

19 styczeń Newcastle vs Bolton (D) Remis 0 –0


Skład Newcastle: Given, Harper, Forster, Beye, N'Zogbia, Enrique, Cacapa, Taylor, Faye, Edgar, Butt, Smith, Milner, Duff, Barton, LuaLua, Owen, Viduka, Ameobi, Carroll.



Manchester United

Sytuacja kadrowa United wygląda dobrze. Jedynie Ben Foster oraz Mikael Silvestre nie są zdolni do gry. Gary Neville po blisko rocznej przerwie nadal nie jest w stanie wrócić do występów w pierwszej drużynie.

Ryan Giggs również jest zdolny do gry ,po wyleczeniu drobnego
urazu ,którego doznał w meczu z Lyonem.

Forma:

20 luty United vs Lyon (W) Remis 1 – 1 (LM)

18 luty United vs Arsenal (D) Wygrana 4 – 0 (FA Cup)

11 luty United vs Manchester City (D) Porażka 1- 2

02 luty United vs Spurs (W) Remis 1- 1

30 styczeń United vs Portsmouth (D) Wygrana 2-0


Skład United : Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Anderson, Scholes, Hargreaves, Giggs, Rooney, Tevez, Kuszczak, Saha, Carrick, Nani, O'Shea, Fletcher, Park, Simpson.


Kluczowi gracze:

Michael Owen (Newcastle United)

Wayne Rooney (Manchester United)



Ostatni mecz (na St. Jame's Park): Newcastle 0 - 2 United

Blackburn chce pozyskać byłego gracza United???


Quinton Fortune, bo o nim mowa,jest w kręgu zainteresowania Menadżera Blackburn - Mark Hughes.30-letni reprezentant RPA nie rozegrał meczu od ponad roku, po tym jak jego pobyt w Boltonie dopadła go kontuzja.

Fortune przyszedł do "Czerwonych Diabłów" w sierpniu 1999 roku z hiszpańskiego Atletico Madryt za 1.5 mln funtów. Zdobył on ze swoim zespołem wiele pucharów, ale nie mógł wywalczyć sobie miejsca w pierwszej jedenastce "Red Devils".

Menager Blackburn powiedział iż wyraża swoja chęć sprawdzenia zawodnika."Pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem byłoby przyjrzenie się mu i ocenieniu jego poziomu kondycyjnego."

Foster : Już niedługo!


Ben Foster bramkarz Red Devil jest gotowy powrotu do gry.Ben chciałby wystąpić już w przyszłym tygodniu w drużynie rezerw.Rezerwy grają z Liverpoolem,lecz fizjoterapeuta uważa że to może być za szybki powrót na boisko.

24 letni bramkarz zaczął treningi po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.Bramkarz przeszedł skomplikowana operacje.Anglik mówi że trenuje już od od dwóch czy trzech miesięcy, a ćwiczenia z pełnym obciążeniem ma już od sześciu tygodni.Bramkarz uważa że nie odczuwa już żadnych bólów po kontuzji i może już wystąpić w drużynie rezerw.

Przypomnijmy że Bramkarz United nie grał od 8 miesięcy, i jak sam przyznaje że ten sezon już jest dla niego praktycznie stracony.

Sir Alex - NIE MOŻEMY SIĘ POMYLIĆ!


Menager Czerwonych diabłów mówi że jeśli jego podopieczni myślą o drugim z rzędu tytule mistrza Anglii to nie mogą sobie pozwolić na żadną wpadkę w tym sezonie.Sir zaapelował że mierzy tylko w zwycięstwo w dzisiejszym meczu przeciwko Newcastle.


Sir Alex Ferguson twierdzi że starta pięciu punktów jest do odrobienia i nie może wzrosnąć po każda wpadka piłkarzy United oddala ich od tytułu.Szkoleniowiec uważa iż Arsenal i tak na pewno w tym sezonie nie uniknie porażki czy remisu.

Uważa że już nie raz jego zespól doganiał lidera,lecz czasami również nie udawało im sie to.Lecz Arsenal gra pod presją po to on musi utrzymać przewagę,a United spokojnie musi zbierać cenne punkty.

Przypominam że Red Devil's graja dzisiaj na St. James' Park z Newcastle United.
Zaś Arsenal zagrają na St. Andrews Ground z Birmingham City.

piątek, 22 lutego 2008

Ferdinand chwali Benzemę...


Środkowy Obrońca Manchesteru United, Rio Ferdinand pochwalił Francuskiego napastnika Olympique Lyon, Karima Benzeme.

Jak wiemy Benzema strzelił bramkę w środowym starciu z Manchesterem i zapewne stworzył dużo zagrożenia dla obrońców.

"On jest świetnym graczem i jestem pewnien, że dużo klubów będzie chciało zakupić go podczas letniego okienka" -dodał Rio.

Angielski obrońca wypowiedział się również o tym spotkaniu i twierdzi, że jego koledzy powinni cieszyć się z jednobramkowego remisu.

"Myślę, że przede wszystkim musisz osiągnąć korzystny wynik na wyjeździe. W Europie zawsze ważniejszy jest rewanż. Nasza gra chwilowo była dobra."

"Do stracenia bramki graliśmy dobrze, a bramka Teveza sprawiła, że podkręciliśmy tępo. Zawsze na wyjazdach gra się ciężko, lecz udało nam się strzelić bramkę i jesteśmy w dobrej sytuacji przed rewanżem" - zakończył Ferdinand